Home / مد و زیبایی / آرایش / ترفند های آرایش

ترفند های آرایش

ترفند های آرایش

 تبدیل مداد به ژل روان با کمک فندک

نوک مدادچشم سیاه، سبز، آبی، سفید یا هر رنگ دیگر که کمرنگ است  و سخت می توان از آن استفاده کرد را یک ثانیه زیر حرارت فندک نگه دارید. ۱۵ ثانیه آن را کنار بگذارید تا خنک شود. سپس آن را امتحان کنید تا ببینید تا چه اندازه پررنگ تر شده است.

6353765205791137951390755_654767984616590_1887336039537402638_n

 درخشش بیشتر سایه با کمک مداد سفید

برای اینکه سایه در پشت پلک شما بسیار زیباتر و درخشنده تر دیده شود، با کمک مداد چشم سفید، پشت پلک را سفید کنید. این لایه ماتی که پشت چشم ایجاد می شود موجب دیده شدن بیشتر سایه می شود زیرا با رنگ پوست بقیه جاهای صورت فرق دارد.

635699635847433834

 برای داشتن خط چشم زیبا، ابتدا خط چشم گربه ای بکشید

منظور این است که ابتدا از انتهای چشم خود خط باریکی بکشید که حالت چشم گربه به چشم بدهید و سپس فضاهای خالی را پر کنید. به این ترتیب خط چشم بسیار زیباتری خواهید داشت.

برای کشیدن خط چشم از قاشق کمک بگیرید

برای اینکه خط چشم کشیده و بال‌دار داشته باشید، می توانید از قوس قسمت پشتی قاشق به عنوان الگو استفاده کنید. ابتدا خط گربه را بکشید و سپس برای پرکردن قسمت خالی، قاشق را پشت پلک قرار دهید و بر اساس قوس آن، خط چشم خود را بکشید.

ar4-2987

برای تیره کردن انتهای چشم، جدولی از خط بکشید

همان طور که در تصویر می بینید، برای اینکه سایه دودی در قسمت انتهایی چشم خود ایجاد کنید، می توانید دو خط عمودی که با دو خط افقی قطع شده و حالتی شبیه جدول ایجاد کرده اند، در پشت پلک به صورت مورب رسم کنید. سپس با کمک گوش‌پاک‌کن آن را پخش و محو کنید.

هنگامی که ریمل می زنید، احتمال اینکه نوک مژه ها به پشت پلک برخورد و ایجاد لکه کنند، زیاد است. برای پیشگیری از این امر، پشت قاشق را بالای پلک قرار دهید و سپس ریمل بزنید.

Stylish-makeup-Liner-7 

استفاده از آب مقطر برای زنده کردن ریمل های خشک شده

ریمل هایی که تقریبا خشک و غیرقابل استفاده شده اند را می توانید با کمک آب مقطر یا سرم دوباره زنده کنید. البته پس از این کار فقط می توانید تا سه ماه ریمل را نگه دارید زیرا به محیط مناسبی برای رشد باکتری تبدیل می شود. اگر در طول این سه ماه باز هم خشک شد، می توانید چند قطره دیگر هم آب مقطر اضافه کنید.

zqglkluly6glzxomo6t

گاهی اتفاق می‌­افتد که ریمل شما خشک می‌­شود. البته توجه کنید اگر بیشتر­از ۳-۴ ماه از مدت مصرف آن می­‌گذرد می‌­بایست آن را دور بریزید، اما اگر در کمتر­از این زمان خشک شد می‌­توانید ۱ تا ۲ قطره از قطره‌­چشم  در داخل آن ریخته، خوب هم بزنید.

فر مژه را با سشوار نرم کنید

پیش از استفاده از فرمژه، آن را با سشوار گرم کنید تا نرم شود و مژه ها را راحت تر و زیباتر فر کند. در غیر این صورت شاید به جای فر شدن، موجب شکسته شدن مژه ها بشود.

ers4v2vt6qcl3o0tofcr

راز فر­کردن مژه

فر­مژه را از ریشه مژه‌­ها بزنید، سپس فر­مژه را به صورت برعکس گرفته، این­ کار را تکرار کنید. استفاده از فر­مژه باعث بلند­تر نشان دادن مژه­‌ها می­‌شود.

برای پر نشان دادن مژه ها روی محل رویش مژه در پشت چشم، پودر بی‌رنگ بزنید

این پودر باعث می شود تا مژه های شما پرتر از آنچه هست دیده شود.

makeup-1

 چسب مژه مصنوعی را با نوک سنجاق سر بزنید

برای استفاده از چسب مژه با کمک نوک سنجاق سر آن را روی لبه مژه قرار دهید و پس از چند ثانیه که خشک شد، آن را روی مژه کار بگذارید.

برای ماندگاری رژلب، از پودر بی رنگ استفاده کنید

برای اینکه رژلب رو لب دوام بیشتری داشته باشد، یک دستمال کاغذی روی لب قرار دهید و با کمک قلم، پودر بی رنگ صورت را روی لب ها بزنید. شاید این کار چندان کاربردی به نظرتان نرسد. اما موجب می شود تا رژلب برای مدت طولانی تری روی لب ها باقی بماند و دیرتر شفافیت و رنگ خود را از دست می دهد.

gq7azlemhpfxs8p006ry

با ویتامین A رژلب براق بسازید

اگر سایه پودری دارید و می خواهید از همان رنگ برای لب ها هم استفاده کنید، آن را با کمی پماد بی‌رنگ ویتامین A مخلوط کنید و با قلم مو روی لب ها بمالید.

Barghe-Lab

 با کرم پودر، زیر چشم و قسمت های سیاه را کاور کنید

برای آنکه پوست یکدست وزیبا دیده شود، ابتدا قسمت های تیره زیر چشم را با کرم پودر یا کاور زیرچشم به صورتی مثلثی بپوشانید. این شکل که از زیر مژه ها آغاز و تا روی گونه ادامه دارد موجب پوشیده شدن قرمزی زیر پلک و سیاهی زیر چشم می شود.

2qdhy5goo8bhg5هههههههههههههه7qgbml

با کمک مداد محل درست رژگونه را تعیین کنید

صورت آدم های مختلف با هم فرق دارد و برای اینکه بدانید دقیقا کجا را باید تیره تر کنید تا گونه ها برجسته تر دیده شوند از یک مداد یا دسته قلم موی آرایش کمک بگیرید. آن را روی استخوان گونه قرار دهید تا شیب و زاویه درست گونه را بیابید. سپس با برس رژگونه در همان زاویه رنگ را روی پوست اعمال کنید.

rojgoone-beizi

 تراز کردن رنگ پوست با کمک قلم

پس از اینکه کرم پایه را روی صورت زدید، زیر گونه ها، پشت ابرو روی پیشانی و دیواره های بینی را با کرم تیره تر رنگ کنید و با قلم آن را محو کنید. سپس کرم پودر اصلی خود را روی صورت اعمال کنید. این کار باعث می شود تا صورت طبیعی تر و زیباتر دیده شود.

کرم پودر که پايه و اصل آرايش مي باشد بايد به درستي و مناسب با رنگ پوست شما انتخاب شده باشد.

  براي اينکه پوست شما خيلي برق نزند پس از اتمام آرايش از پودر جامد استفاده کنيد. اگر پوست شما خيلي برق مي زند از پودري استفاده کنيد که روغن پوست شما را جذب کند.

  هنگام استفاده از رژ گونه برس را از لاله گوش به سمت گونه ها حرکت دهيد و در ضمن از رژ گونه هاي روشن استفاده کنيد تا گونههاي شما مشخص تر از پوست زيرين شود. بياد داشته باشيد که آرايش تيره تصويري گرفته تر و آرايش روشن به شما تصويري روشن تر و برجسته تر مي دهد.

  ابتدا روشن ترين سايه را بر پشت چشم خود بزنيد.

  بعد يک سايه با روشنايي متوسط بر روي اولين سايه بزنيد.

  تيره ترين سايه را در گوشه بيروني چشم بزنيد تا ايجاد عمق در چشم کند.

  با استفاده از يک مداد خط چشم از مرکز چشم تا گوشه چشم خط کوتاهي بکشيد.

  ريمل آرايش شما را تکميل مي کند. اگر چشماني سياه داريد از ريمل مشکي، سرمه اي يا قهوه اي تيره و يا بي رنگ استفاده کنيد.

 هنگام رژ زدن، رژي را انتخاب کنيد که منعکس کننده شخصيت رواني و دروني شماست. براي رژ زدن از برس مخصوص آن استفاده نماييد. اينکار نه تنها باعث مي شود که طرح و خط اصلي لب شما مشخص شود بلکه مي شود ميزان رنگ رژ روي لب را کنترل کرد.

 اگر قبل از رژ زدن قدري پودر به لبهايتان بزنيد ماندگاري رژ بر روي لبها افزايش مي يابد. براي حفظ فرم لبها و جلوگيري از خشک شدن و پوسته پوسته شدن لبها قبل از رژ زدن کرم ويتامين E به لبها بزنيد و براي پاک کردن رژ لب، لبها را با گليسرين پاک کرده سپس بشوييد.

  بعد از رژ زدن از برق لب استفاده کنيد تا لبهايتان زيباتر به نظر برسند و رژ لب روي لبهايتان خوب بنشيند.

رنگ لاک خود را مناسب با رنگ آرايشتان انتخاب نماييد.

   پس از اتمام آرايش مي توانيد از اسپري هاي فيکس کننده آرايش نيز استفاده کنيد. اين اسپري ها باعث مي شود آرايش مدت طولاني تري بر روي صورت شما بماند.

Untitled-1

نوار اسکاچ چشم

زمانی که شما دوست دارید خط­چشم و یا سایه­‌چشم شما به صورت گربه­‌ای باشد، می­‌توانید از این نوار استفاده کنید. این نوار همچنین باعث می­‌شود که آرایش چشم شما بصورت متقارن باشد.

 1
پنهان کردن پف زیر چشم

پنهان کردن پف زير چشم
اگر می‌­خواهید پف زیر چشمتان را بپوشانید بهتر است اول چروک­‌های زیر چشم را بی­رنگ کنید، سپس یک سایه رنگ تیره روی پف زیر چشم بکشید.

سایه چشم

اگر می­‌خواهید آرایش چشمان‌تان به صورت طبیعی باشد، ابتدا یک سایه رنگ روشن (سفید، کرم و یا مرواریدی) را به گوشه داخلی چشم، وسط چشم و زیر استخوان ابرو بکشید، سپس سایه مورد نظر خود را روی آن بکشید.

قبل از رژ زدن بهتر است که:

با استفاده از یک مسواک کودک لبان خود را ماساژ دهید که اگر پوسته انداخته از بین برود. همچنین می‌­توانید از محلول شکر و روغن نارگیل کمک بگیرید و یا یک راه ساده‌­تر (اما نه زیاد کارا) استفاده از وازلین است.

بهترین آرایش چشم برای شما

علاوه بر انتخاب رنگ سایه و مداد چشم، نحوه کشیدن سایه و خط­چشم نیز مهم است. شما با استفاده از نحوه آرایش چشم می‌توانید چشمان‌تان را به هر صورتی که دوست دارید تبدیل کنید (بزرگ‌تر، کوچک‌تر، برجسته­‌تر و غیره). در ابتدا می‌‌بایست فرم چشمان‌تان را بدانید و سپس هر ایده­‌ای که دارید را پیاده کنید.

چطور چشمان‌تان را بزرگ‌تر نشان دهید

اگر شما مداد چشم سفید ندارید حتما یکی تهیه کنید، چون می­‌خواهیم به شما ترفند جدیدی آموزش دهیم! برای درشت‌­تر نشان دادن چشمان‌تان بهتر است به‌جای استفاده از مداد چشم مشکی، از مداد چشم سفید استفاده کنید. همچنین اگر چشمان‌تان کمی انحنا دارد با این روش آنرا مخفی می­‌کنید.

مژه‌­های پرپشت‌­تر

مژه پرپشتاگر می‌­خواهید مژه­‌های‌تان ضخیم‌­تر بنظر برسد، در مژه­‌های بالایی چشم‌تان مداد بکشید. این کار حتی اگر آرایشی هم ندارید به زیباتر شدن شما کمک می­‌کند.

ساختن رنگ پایه برای سایه زدن

32-makeup-tips-011همیشه قبل از سایه زدن، یک سایه رنگ روشن (سفید، استخونی) استفاده کنید و تمام پلک خود را با آن بپوشانید، سپس سایه مورد نظر خود را روی آن بکشید.

مژه های‌تان را همانند مژه مصنوعی کنید!

شاید شما مژه‌های کوتاهی دارید و یا کم‌پشت، و نیاز دارید از مژه مصنوعی استفاده کنید. اما استفاده از مژه مصنوعی هم برای شما سخت است. من با استفاده از چند روش و ترفند به شما دوستان آموزش می‌دهم که چطور مژه‌های خودتان را به شکل مژه مصنوعی درآورید.

بعد‌از فر کردن مژه توسط فر‌مژه، یک لایه نازک پنکک روی مژه‌ها بزنید، سپس ریمل را به سراسر مژه‌ها بکشید.۲-۳ بار به مژه‌ها ریمل بکشید، البته در هر‌بار ریمل زدن فاصله زمانی ۳-۵ دقیقه را رعایت کنید. دقت کنید که هنگام ریمل کشیدن نیازی نیست ریمل را از پایین مژه به بالا بکشید، فقط جلو و پشت مژه‌ها را بپوشانید، همچنین ریمل را از راست به چپ به مژه‌ها بزنید. کار ما در اینجا تمام شد. البته بهتر است که مژه‌هایتان را چک کنید، که اگر جایی خوب پوشیده نشده را ترمیم کنید. حتی می‌توانید از خط‌چشم مایع هم کمک بگیرید.

بهترین انتخاب رنگ کرم‌­پودر

اگر رنگ کرم‌­پودر شما مناسب نباشد ممکن است چهره شما را خیلی زشت نشان دهد و البته همه ما از اینکه صورتی مثل روح­‌های سرگردان داشته باشیم نفرت داریم! مخصوصأ زمانی که رنگ صورت و گردن متفاوت باشد! پس رنگ کرم­‌پودر را با گردن خود چک کنید نه با صورت، چون گردن به اندازه صورت در معرض آفتاب قرار نمی­‌گیرد.

استفاده از کارت اعتباری هنگام ریمل کشیدن

شما می‌­توانید یک کارت بانک (یا هر کارت مشابه و هم­‌اندازه آن) را پشت پلک‌­تان نگه دارید و سپس از پایین مژه­‌ها ریمل را به سمت بالا بکشید. این روش برای تسریع در کشیدن ریمل استفاده می‌­شود.

راز بالا بردن چشم

اگر فاصله چشم و ابروی شما کم است می­‌توانید با این ترفند یک فاصله مجازی ایجاد کنید. یک مداد صورتی کم‌­رنگ مات بردارید، آنرا به کل استخوان زیر ابرو بکشید، سپس با انگشت آنرا یک‌­دست کنید که دیده نشود.

سایه‌روشن کردن صورت

سایه‌روشن کردن صورت می‌تواند به برجسته کردن استخوان‌های گونه، کوچک کردن بینی، کم کردن غبغب و غیره کمک کند. در ابتدا می‌بایست شکل صورت خود را بدانید (بیضی، دایره، قلب، …). سایه‌روشن کردن صورت به این معناست که قسمت‌هایی از صورت تیره‌ تر از رنگ واقعی و یا روشن‌تر از رنگ صورت شود. در اکثر مواقع قسمت T صورت و زیر چشم‌ها روشن و دیگر قسمت‌های دیگر پوست مانند پایین استخوان گونه و گردن را تیره کنید. به یاد داشته باشید که ترکیب کردن رنگ‌ها چهره شما را طبیعی‌تر نشان می‌دهد.

جلوگیری از پخش شدن خط­چشم

من همیشه آرایش چشمم را چک می­‌کنم که مبادا بر­روی صورتم پخش شده باشد. معمولا خط­‌چشم­‌ها بعد­از مدتی پخش می‌­شوند مخصوصا اگر ضد­آب (واتر پروف)  نباشند. من محصولات ضد­آب را دوست ندارم، چون ترمیم آنها سخت است. بعد ­از کشیدن خط­چشم مقداری کرم‌­پودر را آرام به زیر چشمان‌تان بکشید، این کار باعث می‌شود خط‌چشم کم‌تر پخش شود.

بزرگ کردن لب

همه ما می­‌دانیم که لب­‌های کمی بزرگ جذاب‌تر است. برای این کار مداد لب خود را کمی بالاتر­از خط لب خود بکشید (فقط کمی بالاتر. زیاده روی باعث زشت شدن لب شما می‌­شود) سپس رژ بزنید.

کرم­‌پودر را رو به پایین بزنید

اگرچه شما می­‌بایست صورت‌تان را رو به بالا بشویید و همچنین رو با بالا کرم مرطوب­‌کننده بزنید (برای جلوگیری از تضعیف چهره و کاهش چین­‌وچروک) اما باید دقت کنید که به دلیل وجود موهای ریز روی صورت‌تان  کرم‌­پودر و پنکک خود را رو به پایین بزنید.

چه ابرویی به صورت‌تان می‌­آید؟

خیلی از ما به تأثیر فرم ابرو در زیباتر شدن چهره‌مان کم‌تر توجه می­‌کنیم. فرم ابرو باید با فرم صورت مطابقت داده شود.

کرم‌­های مرطوب­‌کننده رنگی

کرم­‌های مرطوب­‌کننده رنگی و ضدآفتاب­های رنگی یکی از بهترین گزینه­‌های پوشاندن صورت‌تان است که خیلی بهتر­از کرم­‌های پوشاننده (B&B cream) هستند.

تمیز­کننده سریع دور چشم با استفاده از کانسیلر­ها

این یک راه کاملأ سریع و راحت است که دور چشم (سیاهی، لکه) ، ابرو (موهای ریز) و یا حتی اطراف لب (چروک‌ها)خود را با استفاده از کانسیلر بپوشانید. یک لایه کانسیلر بزنید و سپس با انگشت خود آنرا یکدست کنید. کانسیلرها معمولأ یک درجه از رنگ کرم‌­پودرتان روشن‌­تر باید باشد. البته کانسیلر بسیار روشن‌­تر لک­ه‌ها را نمی­‌پوشاند، بلکه باعث سیاه­‌تر شدن لکه­‌ها می­‌شود.

برس­ ریمل‌­های تمام شده خود را بشویید و نگه دارید!

32-makeup-tips-025
هنگام تمام شدن ریمل بجای دور انداختن آن، برس آنرا بشویید و نگه دارید. از آن برای مرتب کردن ابرو­ها، رنگ کردن آن‌ها، سایه زدن ابروها و حتی هنگام اسپری زدن مو­ها استفاده می‌­شود.

اضافی برس ریمل خود را پاک کنید

برس ريمل
پیش از استفاده از ریمل، حتما اضافی ریمل را با یک دستمال تمیز از روی برس پاک کنید. شاید فکر کنید این کار مقرون‌به‌صرفه نیست، اما اشتباه است. چون در غیر ­این صورت مجبورید اضافی آنرا از روی مژه­‌های خود پاک کنید.

پنهان کردن جای جوش و لکه

پنهان کردن جاي جوش و لکه
برای پنهان کردن جای جوش و لکه­‌های کوچک با استفاده از برس خط­ چشم مقداری از کانسیلر بردارید و دقیقأ روی آن بزنید. این کار مقرون‌­به‌­صرفه‌­تر است.

خط چشم را تمیز بکشید

با اینکه خط چشم­‌های مایع چشم را جذاب‌تر می­‌کند اما استفاده از آنها کمی سخت است. بعد از استفاده از خط چشم مایع با استفاده از سایه چشم نقص­‌های آنرا برطرف کنید.

ماندگار کردن رژ لب

رژ لب ماندگار
بعد از رژ لب زدن، مقداری پودر تثبیت­‌کننده آرایش روی دستمال ریخته و روی لب بکشید.

مژه مصنوعی

مژه را از توی پوست در آورده، مقداری چسب بزنید، حدود ۴۵ ثانیه صبر کنید، وسط مژه مصنوعی را گرفته و با سطح مژه خود هم‌تراز کنید، انگشت خود را بالای مژه نگه دارید و فشار دهید، سپس ریمل بکشید.

سه بعدی کردن لب

این کار بسیار ساده است. بعد از رژ لب زدن انگشتتان را کمی آغشته به رژ یا سایه چشم کمرنگ‌­تر­از رژ خود کرده و روی مرکز لب (بالا و پایین) بکشید.

درباره ملیکا ملک محمدی

همچنین بخوانید

تغذیه-عروس

آرایش عروس

آرایش عروس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *