Home / مد و زیبایی / آرایش / فرق آرایش و گریم

فرق آرایش و گریم

فرق آرایش و گریم

امروز گریم به معنای استفاده از تکنیک سایه و روشن و ابزار زیبایی برای اصلاح چهره شخصی است. در اینجا قصد داریم تفاوت گریم و آرایش را برای شما شرح دهیم و سپس شما را با نحوه صحیح آرایش هنری آشنا کنیم:

  • در گریم شخصیت پردازی و حتی زیبا سازی به کمک عواملی که خود را نشان ندهد انجام می‌شود. اما آرایش تغییر صورت با استفاده از رنگ و لعاب است. آرایش روی فرم‌ها‌ تاکید نمی کند و تنها بهچهره رنگ می‌افزاید.
  • گریم همیشه اغراق آمیز یا در راستای تغییر چهره نیست و خانم‌ها‌ با رعایت حجاب کامل و شئونات اسلامی می‌توانند هر روز خود را گریم کنند و بدون جلب توجه خاصی, در طول روز از آن استفاده کنند. گریم برخلاف آرایش بدون رنگ است و فقط با سایه روشن اقدام به تعادل سازی می‌کند؛ که البته برای حضور در اماکن غیر رسمی و مهمانی‌ها‌ی زنانه به هر میزان می‌توان لوازم آرایش رنگی به آن افزود.

چهار اصل چهره آرایی

برای داشتن یک آرایش هنری زیبا و برای آنکه پوست شما صدمه نبیند در درجه اول لازم است مواد استاندارد تهیه کنید و سپس بهترین راه استفاده از آنها را بیاموزید. این چند نکته را به خاطر بسپارید:

آرایش

۱. استفاده از کرم پودر: این کرم پودر پوست را کاملاطبیعی جلوه می‌دهد کرم پودر لطیف, نرم و بدون چربی است. اگر کرم پودر درست و برای قسمت‌ها‌یی که لازم است استفاده شود, روی پوست کاملا محو می‌شود, رنگ کرم پودر نیز باید با رنگ اصلی پوست هماهنگی داشته باشد. در سال‌ها‌ی اخیر کرم پودر در رنگ‌ها‌ و غلظت‌ها‌ی مختلف به بازار آمده است که هرکس بنابر سلیقه و هماهنگی با رنگ پوست ش می‌تواند انتخاب کند.

از کرم پودر یا استفاده نکنید یا به مقدار کم استفاده کنید. استفاده از پوشش دهنده به مقدار کم, آن هم برای پوشش لک‌ها‌ و یا بی رنگ کردن قسمت‌ها‌یی که لازم است و به دنبال آن استفاده کم از پودر صورت, پوست را بیشتر طبیعی جلوه می‌دهد. اما اگر هنوز هم می‌خواهید کرم پودر مصرف کنید, باید دو نکته را مورد توجه قرار دهید: “ظاهری” که می‌خواهید به آن دست پیدا کنید و هماهنگی با رنگ پوست تان.

(فراموش نکنید که رنگ کرم پودر را در روز امتحان کرده و هماهنگی آن با رنگ پوست تان را روی گردن آزمایش نماید) روغن موجود در کرم پودر, مواد موجود در آن را به صورت جدا از هم نگهداری می‌کند. بنابراین در موقع استفاده باید آن را تکان دهید تا کاملا مخلوط شده و کار صاف‌تر‌ شود. چون به کرم پودر شما کمک می‌کند که روی پوست شما بنشیند. اما هدف اصلی از پودر زدن این است که حالت بشاش و باطراوت صورت شما حفظ شود. بعد از زدن کرم پودر با زدن برس در پنکیک و پخش کردن آن روی پوست صورت حرکات مدور هماهنگی را در کرم پودر ایجاد کنید. پس از اتمام کار یک دستمال نمناک روی صورت تان بکشید تا اضافه پنکیک را از روی آن بردارد و درخشش لازم به چهره تان داده شود. برخلاف سلیقه بعضی‌ها‌ که پودر شل را‌تر‌جیح می‌دهند, ما پودر فشرده را توصیه می‌کنیم که چون تمیزتر بوده و ماندگاری آن روی صورت بیشتر است. نکته مهم و قابل توجه دیگر این است که آرایش در زیر نور مصنوعی و طبیعی متفاوت جلوه می‌کند, به همین خاطر همیشه زیر نوری مشابه به نور جایی که می‌خواهید بروید آرایش کنید.

آرایش

۲. آرایش ابرو: با روشن کردن ابروها شما می‌توانید اثر آن را روی تمام صورت مشاهده کنید. ابروهای روشن شده نرم نشان می‌دهد و ابروهای تیره ضخیم‌تر‌ جلوه می‌کنند. اگر احساس می‌کنید ابروها به چشم‌ها‌یتان نزدیک هستند, آنها را روشن کنید تا این فاصله کمتر شده و صورت تان نیز بازتر شود. اگر می‌خواهید موهای ابروهایتان را پرپشت جلوه دهید, کافی است سایه چشم پودری هم رنگ با ابرو را به کمک برس روی ابروها بزنید.

۳. آرایش چشم: چشم‌ها‌ قسمتی از صورت هستند که دارای خلقت فوق العاده و عجیبی اند. برعکس لب‌ها‌ که شما می‌توانید تغییر شکل کمی به آن دهید, برای چشم‌ها‌ واقعا محدودیتی وجود ندارند. شما می‌توانید با استفاده از انواع سایه‌ها‌, مدادها و یا خط چشم‌ها‌, بسته به شکل صورت و انتخاب تان, مدل‌ها‌ی مختلفی به آن بدهید, بهتر است لنز چشمی را قبل از آرایش از چشم‌ها‌ خارج کرده و پس از اتمام آرایش مجددا در چشم‌ها‌ قرار داد.

آرایش

۴. آرایش گونه‌ ها‌: برای زدن رژگونه لبخند بزنید تا گونه‌ها‌یتان برجسته شوند. روی برجستگس پدید آمده را از سمت رویش موها به داخل و بالعکس به حالت “ر” رژگونه بزنید. زیر رژ گونه را با استفاده از قلم موی کوچک خطی با استفاده از پنکیک روشن‌تر‌ از رنگ پوستان بزنید تا گونه‌ها‌یتان برجسته‌تر‌ به نظر برسند.

رنگ رژلب و رژگونه باید با هم هماهنگی داشته باشند. هرچه رنگ رژگونه به رنگ پوستتان نزیک‌تر‌ باشد طبیعی‌تر‌ به نظر خواهد آمد.

تکنیک های گریم

گریم تکنیک های خاص خودش را دارد و همین تکنیک ها هم هستند که آرایش یک فرد عادی را با گریم یک حرفه ای متفاوت می کند، وقتی مواد آرایشی روی صورت مشخص باشند نشان از ناشی بودن آرایشگر است و وقتی صورت کاملا طبیعی به نظر برسد انگار که هیچ مواد آرایشی روی آن وجود ندارد یعنی گریم به اندازه کافی حرفه ای بوده است. اگر قرار باشد مواد آرایشی و گریم روی صورت مشخص باشند ایرادها به جای آنکه پوشانده شوند، بیشتر جلوه خواهند کرد. این نکته در مورد کانسیلر ها بیشتر از همه حائز اهمیت است، چراکه به عنوان زیرساز آرایش استفاده می شوند.

چشم ها را جوان کنید

پوست زیر چشم نازک تر از پوست دیگر قسمت های صورت است بنابراین اگر پوست کمی رنگ پریده یا سفید باشد رگ های زیر آن به خوبی هویدا می شوند و در نتیجه صورت خسته به نظر می رسد، علاوه بر اینها دلایل زیادی وجود دارند که موجب تیره شدن پوست زیر چشم می شوند بنابراین باید بدانید چگونه این پوست ظریف و نازک را با دیگر قسمت های صورت یک رنگ کنید.

قدم اول

اگر پوست خشک ی دارید، اول از همه باید به سراغ کرم مرطوب کننده بروید به خصوص برای زیر چشم ها که احتمالا بیشتر هم خشک شده اند.کانسیلر ی کرمی یا مایع که یک تا دو درجه روشن تر از رنگ پوست باشد برای پوشاندن سیاهی های زیر چشم مناسب است. کانسیلر را از گوشه داخلی چشم در حوالی استخوان گرد زیر چشم بزنید، یادتان باشد که بهتر است که تنها به زیر خود چشم اکتفا نکنید بلکه باید کانسیلر از زیر پلک تا حدود نیم سانت زیر استخوان حدقه چشم را بپوشاند و به سمت شقیقه ها محو شود. برای اینکه نتیجه بهتری به دست بیاید از برس های مخصوص Concealer استفاده کنید.

قدم دوم

اصلاح کننده های چشم سر بسیار ظریفی دارند و می توان با آن خیلی دقیق منطقه ای که می خواهیم را رنگ بزنیم. با این اصلاح کننده باید روی تیغه داخلی بینی به سمت چشم را کانسیلر بزنید. اگر خطوط قابل مشاهده ای زیر چشم دارید یا پوست این قسمت چروک خورده است باید با اصلاح کننده چشم روی این چروک ها را بپوشانید تا دیگر فرورفته نباشد و پوست بالا بیاید و صاف شود. زدن روشن کننده به گوشه خارجی چشم را فراموش نکنید تا چشم ها کمی برجسته تر جلوه کنند.

قدم سوم

با استفاده از انگشت میانی آرام به زیر چشم ضربه بزنید تا کانسیلر ها جذب پوست شوند، یادتان باشد که نباید دست یا انگشت را روی پوست بکشید بلکه باید به طور ضربه ای به سمت بیرون، کانسیلر ها را پخش کنید و بعد همین حرکت را به طور برگشتی به سمت بینی تکرار کنید و تا جایی این کار را ادامه دهید که کاملا کانسیلر جذبپوست شود.

قدم چهارم

حالا با پودری که تن زرد دارد به طور کامل زیر چشم را بپوشانید تا نه تنها کانسیلر بهتر خود را نشان دهد بلکه دوام آن نیز بیشتر شود. البته پودر نمی گذارد کانسیلر رگه رگه شود و چروک های زیر چشم مشخص شوند. برای این کار بهتر است از برسی با نوک گرد استفاده کنید ( همانند برس هایی که برای سایه به کار می برید) چراکه با استفاده از این برس ها می توان خیلی دقیق تر مواد آرایشی را روی پوست پخش کرد.

قدم پنجم

هرگونه قرمزی اطراف بینی را هم می توانید با کانسیلر بپوشانید، کافی است برسی را که سر بسیار ظریف دارد انتخاب کنید تا بتوانید به خوبی به گوشه های بینی دسترسی داشته باشید و تمام قرمزی ها و تیرگی ها را با رنگ پوست هماهنگ کنید.

قدم ششم

حالا به سراغ خطوط دور لب بروید، استفاده از کانسیلر در این منطقه کاری می کند که لب ها برجسته تر و زیباتر جلوه کنند، همچنین وجود کانسیلر در این منطقه باعث می شود که رژ لب پخش نشود.با مداد روشن کننده چشم ، دوسوم قسمت پایینی لب را روشن کنید تا لب ها برجسته و زیباتر جلوه کنند.

 

درباره ملیکا ملک محمدی

همچنین بخوانید

make-up-products

ترفند های آرایش

ترفند های آرایش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *